Investiční pobídky - Zpracovatelský průmysl

Na co lze podporu žádat

• zavedení nebo rozšíření výroby v oborech zpracovatelského průmyslu

Podmínky:

1) Investiční akce

Investice do majetku min. 50 mil. Kč - 100 mil. Kč, dle regionu, z toho nejméně 50% do nových strojů a současně

vytvoření min. 20-ti nových pracovních míst.

2) Strategická investiční akce

Investice do majetku min. 500 mil. Kč z toho nejméně 50 % do nových strojů a současně vytvoření min. 500 nových pracovních míst.

Uznatelné náklady

Investiční majetek, kdy hodnota strojů tvoří min. 50 % hodnoty pořízeného majetku

Forma a výše podpory

• sleva na dani z příjmů právnických osob po dobu 10 let