IROP - Dobrá správa území a zefektivnění veřejných institucí, územně plánovací dokumentace

Na co lze dotaci žádat

• zpracování regulačních plánů – týká se regulačních plánů, pořizovaných z vlastního podnětu obce, které nenahrazují územní rozhodnutí.

Projekty na zpracování regulačních plánů z vlastního podnětu, které nenahrazují územní rozhodnutí podle stavebního zákona a jeho prováděcích předpisů, vždy zahrnují:

• zpracování návrhu regulačního plánu pro společné jednání;
  • úprava návrhu regulačního plánu pro veřejné projednání;
  • úprava návrhu regulačního plánu po veřejném projednání.

Součástí jednoho projektu může být zpracování více regulačních plánů pro jednu obec s rozšířenou působností. Podmínka minimální výše celkových způsobilých výdajů platí pro projekt jako celek.

Smlouvy na zhotovení regulačních plánů musí být podepsány pro všechny regulační plány, které jsou součástí projektu (pozn.: jedna smlouva může zahrnovat více regulačních plánů).

Způsobilé výdaje

• zpracování návrhů regulačních plánů pro společné jednání, které provádí projektant;
  • úprava návrhů regulačních plánů pro veřejné projednání, které provádí projektant;
  • úprava návrhů regulačních plánů po veřejném projednání, které provádí projektant; digitální zpracování návrhů regulačních plánů ve vektorové formě, (provádí projektant).

Výše a forma podpory

• Minimální výše celkových způsobilých výdajů je 2 000 000Kč.
  • Spolufinancování ze strany žadatelů je 10 %.

• obce s rozšířenou působností

• vyhlášení výzvy:                       16.září 2015
  • příjem žádostí:                         1. října 2015 – 31. března 2017